FILMOVÁNÍ.cz

e-mailová adresa
Kupředu

Kupředu

Typ: Reality show / soutěž / cestopis
Cílová skupina: 15+
Vysílací čas: 20:00 až 21:40
Stopáž: 50 minut / epizoda, 75 minut úvodní a závěrečná epizoda
Peridiocita vysílání: 1 x týdně
Počet epizod: 12+1
Náklady: 8 až 14 miliónů CZK (velký prostor pro sponzorství)

Stáhnout: Popis pořadu (synopse), scénář pilotní epizody

Hrubý popis:

Několik dvoučlenných týmů mezi sebou soutěží v etapovém závodě na atraktivních místech celé České republiky. Týmy nemají k dispozici peníze, mapy ani elektronická zařízení a pohybují se především hromadnými dopravními prostředky nebo pěšky. Během soutěže čekají na soutěžící různé úkoly, různé trasy a spousta nelehkých rozhodnutí. Po cestě týmy hledají a sbírají soutěžní předměty, které je dovedou k dalším soutěžním předmětům. Jakmile jich soutěžní tým nasbírá určité množství, předměty jim prozradí umístění cíle. Nejrychlejší týmy mohou získat odměnu, nejpomalejší týmy mohou být vyřazeny. Celkový vítěz získá finanční odměnu.

Atraktivity:
  • Vztahové situace – jelikož spolu soutěží dvojice soutěžících tvořících jeden tým, bude se jejich vztah po celou dobu závodu rozvíjet. Staneme se svědky nejrůznějších emocionálních situací. Taktéž se budou rozvíjet vztahy mezi soupeři a díky širokému pokrytí všech věkových skupin, budeme pozorovat i generační rozdíly. Navíc bude v herním plánu obsažena možnost jednotlivé soutěžící promíchat a utvořit tak zcela nové dvojice.
  • Plnění úkolů – soutěžící budou muset na svých cestách plnit nejrůznější úkoly - fyzické, psychické i vědomostní. Sbíráním soutěžních předmětů se vlastně soutěžící ženou za pokladem, a cestou za rozluštěním tajemství na ně čekají různé nástrahy.
  • Cestování – soutěžící se dostanou na velké množství zajímavých kulturních i přírodních míst po celé republice. V určitých ohledech se bude jednat i o vzdělávací pořad, protože vždy budou sděleny nejdůležitější informace vztahující se k onomu místu. Soutěžící se budou pohybovat „kousek od domovů diváků“ a určitě navštíví alespoň jedno místo, kde každý divák někdy byl. Proto se diváci se soutěží dobře ztotožní a „snesou“ ji i ty diváci, kteří zrovna nemusí reality show, ale třeba mají rádi cestopisy.
  • Závodění / sportování – soutěžící budou mezi sebou závodit, budou se snažit co nejlépe a co nejrychleji splnit všechny úkoly a zvládnout správné cesty.
  • Napětí – soutěžící ani diváci nebudou vědět, co je čeká „za rohem“ nebo v další epizodě. Vše bude otevřené, může se stát cokoliv. V herním plánu bude zakomponováno velké množství nečekaných událostí a zvratů. Od nečekaných vyřazování, přes promíchávání soutěžících až po výhry a sankce, které mohou zcela zamíchat pořadím.

Zájemci o realizaci si mohou přečíst podrobný námět a popis pořadu a scénář úvodní epizody zde. Další dokumenty (pravidla, pojmy, sankce, hrubý rozpočet) na vyžádání. Projekt může být připraven pro realizaci do 4 měsíců.

SCENAR.cz | Všechna práva vyhrazena. | FILMOVANI.cz